Літературне кафе

11 лист. 2017
10 листопада в ЗЗСО № 2 для учнів 5-11 класів відбувся чудовий літературний захід – презентація поетичної збірки місцевих поетів «На крилах любові».

З любов’ю про любов

Я пишу, коли сонце  цілує світанок,

Я пишу, лиш на небі зажевріє ранок

(Наталія Калита)

10 листопада в ЗЗСО № 2  для учнів 5-11 класів відбувся чудовий літературний захід – презентація поетичної збірки місцевих поетів «На крилах любові».

На запрошення вчителя української мови та літератури Любові  Миколаївни  Коптевської до шкільного літературного кафе   в цей день  завітали    відомі в нашому місті  поети – члени   літературної організації «Вільна ліра» : Наталія Калита, Руслан Пивоваров, Тамара Косяченко, Олександр Куценко, Емма Шаповалова, Вікторія Юрченко, Віра Шевченко.

Учасники  свята переглянули презентацію про основні лейтмотиви творчості  поетів Новомосковщини, прослухали зразки інтимної лірики у їх виконанні. Особливе тепло і задушевність заходу надали  гра на гітарі та пісні у виконанні нашого земляка, колишнього працівника трубного заводу Івана Шевченка.

Л. М. Коптевська зазначила,  що засідання літературної вітальні в  школі є традиційними, вони завжди дарують  учням радість спілкування з творчими особистостями, допомагають більш глибокому, емоційному сприйняттю художнього слова.  До того ж,  учитель повідомила приємну новину про те, що в школі   готуються  до друку дві поетичні збірки - «Струни мого серця» та «Казка мого дитинства». Перша  - силами авторського колективу випускників та нинішніх учнів  навчального закладу,  автором  другої  є  учениця  7 класу Вероніка Малинка.  Слухаючи вірші  цієї талановитої дівчинки, гості, всі учасники літературного свята  щиро їй аплодували, адже з усього видно , що на поетичному видноколі  Присамар’я  засвітилася нова зірка.

Директор школи Ірина Анатоліївна Липка подякувала   всім,  хто завітав цього дня до шкільної літературної вітальні.  Зворушена теплом, щирістю  атмосфери заходу ,  вона нагадала слова Ліни Костенко про те, що  «поезія – це завжди неповторність…». «А спілкування  з творчими особистостями, -  додала Ірина Анатоліївна, -  це  свято для  душі, адже поетичне слово підносить нас над буденністю, наснажує  новими почуттями, новими емоціями…»

Шкільний літературний захід нікого  не залишив байдужим, подарував радість спілкування за чашкою чаю, насолоду від прочитаних віршів, збагатив  і дітей, і дорослих  розумінням чистоти і благородства інтимних почуттів...

В. Дробот,

методист методичного кабінету