Маленькі патріоти рідного міста

2 квіт. 2019
Дошкільному вік чудово підходить для формування у дітей високих моральних та морально - психологічних якостей, почуття любові до Батьківщини. Бути патріотом – це значить відчувати себе невід`ємною частиною Батьківщини. Це складне почуття виникає ще в дитинстві, коли закладаються основи ціннісного ставлення до навколишнього світу.

Сьогодні це здається майже неймовірним, але ще зовсім недавно ми могли ходити по землі своїх предків, не помічаючи краси і неповторності  її річок та озер, лісів, гірських масивів, безмежних ланів та чудових краєвидів. Знання свого родоводу, історичних та культурних надбань предків необхідні не лише для піднесення національної гідності, але й для використання кращих традицій у практиці виховання молодого покоління.  Адже саме у  дошкільному віці закладається фундамент внутрішнього світу людини, що формується на елементарних почуттях громадськості. Саме патріотизм  повинен стати тією базою, на основі якої поступово сформується зріла особистість. Дошкільному вік чудово підходить для формування у дітей високих моральних та морально - психологічних якостей, почуття любові до Батьківщини. Бути патріотом – це значить відчувати себе невід`ємною  частиною Батьківщини. Це складне почуття виникає ще в дитинстві, коли закладаються основи ціннісного ставлення до навколишнього світу.

Дуже вдало і впевнено почала свій педагогічний шлях молодий педагог - дошкільник  Аліна Олексіївна Лебідь, яка працює вихователем ЗДО №8 «Черемушки», (група №2 «Зірочки», середній дошкільний вік). На своїх заняттях цей вихователь заохочує дітей цікавитись архітектурою нашого міста (формою, зовнішнім виглядом, розмірами, естетичним оформленням та призначенням будівель), розширює знання вихованців про рідне місто (його назву,  визначні пам’ятники, своєрідність місцевості). Для того, щоб дітям було цікаво протягом навчання, заохочує до співпраці та участі у заняттях батьків. Доброю традицією стало у вихователя залучати дітей до екскурсій по рідному місту. Завдяки таким заходам, її вихованці, мов маленькі квіточки, вбирають у себе промінчики любові і поваги до Новомосковська.

«Формувати у дітей стійкий інтерес до матеріалу народознавчого змісту, бажання пізнавати його глибше, вчити використовувати його в повсякденному житті – головне завдання патріотичного виховання дошкільників нашого міста. - вважає Аліна Олексіївна. – Саме так виховуються маленькі патріоти».

Побажаємо ж молодому вихователю подальших успіхів у педагогічній роботі! Ми переконані: молодий спеціаліст, який робить такі впевнені перші кроки у професії, виросте у яскравого, сповненого креативних ідей педагога-майстра.