Літо – 2019

5 черв. 2019
Швидко спливає час... І знову літо. Цього року 28 травня гостинно розпочали свою роботу 18 пришкільних закладів відпочинку міста.

Відпочинок у пришкільному таборі завдяки забезпеченню змістовного дозвілля, залученню кваліфікованих педагогічних та медичних працівників, практичних психологів та соціальних педагогів, стає цікавим для кожної дитини.
        Загальна кількість дітей, які відпочивають у 18 закладах відпочинку цьогоріч складає близько 2000 осіб.
        В кожному таборі функціонує по кілька загонів. Кожен загін розміщується в окремій класній кімнаті, переобладнаній під ігровий осередок. Затишок і комфорт у цих приміщеннях – це окрема гордість вихованців, бо створюється безпосередньо за їх участю. Діти з великим бажанням працюють над іміджем свого загону. Ця робота сприяє мобілізації та згуртуванню, усвідомленню, що вони – члени однієї команди.

У пришкільних закладах відпочинку діти мають змогу зайнятися любимою справою в гуртках: вокальних, хореографічних, образотворчих, інтелектуальних, декоративно-ужиткового-мистецтва, психологічних і спортивних секціях. 937 дітей під час відпочинку вивчають англійську мову.
        Кожен табір складав свій план роботи, насичений різноманітними заходами.
        Педагоги турбуються за здоров'я дітей. Особлива увага приділяється профілактиці дитячого травматизму та запобіганню нещасним випадкам під час відпочинку. Діють куточки «Азбука безпеки» та «Техніка безпеки», які містять цікаву і необхідну інформацію як для учнів, так і для батьків. У загонах проводяться бесіди: «Особиста гігієна і правила її дотримання», «Харчові отруєння та їх профілактика», «Чисті руки – запорука здоров’я», «Увага! Лісові ягоди і гриби!», «Правила поведінки в автобусі».
        Медичні працівники беруть участь у проведенні екскурсій, занять з першої медичної допомоги, організації харчування дітей, практичні психологи та соціальні педагоги проводять тренінги та просвітницькі заходи з профілактики шкідливих звичок, булінгу.
        Невід’ємною частиною табірного життя є спортивно-масова робота. Тому щодня в кожному закладі відпочинку проводиться музична весела ранкова руханка, різноманітні спортивні змагання, естафети, спартакіади, багато з яких проводяться спільно з міським центром «Спорт для всіх».
        Життя у таборі насичене різноманітними подіями. 920 вихованців із задоволенням взяли участь у туристично-екскурсійних подорожах до Львова, Полтави, Києва, Умані, Запоріжжя, Луцька, с. Петриківка.
        Багато емоцій було отримано від поїздки до Євецько-Миколаївського агрокомплексу «Бері Ленд» («Полунична поляна»). Вивчали рідний край: пішохідні екскурсії по рідному місту, до міського історико-краєзнавчого музею ім. П. Калнишевського, міського музею бойової слави, до лісопаркової зони парку ім. О. Сучкова, до Самарського Пустинно-Миколаївського монастиря тощо.
        Діти мали змогу відвідати вистави міського лялькового театру та творчих колективів міського палацу культури «Металург».
А фестиваль «Мій відпочинок найкращий» викликав у дітей прагнення фантазувати, відкривати для себе новий світ, щось незвичайне і прекрасне.

Відпочинок у таборах проходить цікаво, змістовно, захоплююче і надовго запам’ятається дітлахам.