СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ ВИХОВАТЕЛІВ-МЕТОДИСТІВ ТА ВИХОВАТЕЛІВ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ МІСТА

28 груд. 2020
22 грудня 2020 року в нашому мсті відбувся міський семінар-практикум для вихователів-методистів та вихователів груп дошкільного віку закладів дошкільної освіти міста, організований управлінням освіти та комунальним закладом «Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу № 3 «Ромашка».

Виставка дитячих робіт «Різнобарвні фарби» (використання різноманітних технік малювання) та фотогалерея «Разом веселіше» (спільна діяльність дітей та батьків) надихнули учасників на творчу атмосферу.

В установчому блоці начальник відділу соціального захисту та дошкільної освіти Наталія Куга обґрунтувала тему семінару-практикуму: «Впровадження інноваційних технологій в образотворчу діяльність засобами малювання», привернувши увагу учасників заходу до виконання інваріантної складової Базового компоненту дошкільної освіти освітньої лінії «Дитина у світі культури».

Директор закладу (Раїса Тонкошкур ознайомила присутніх з планом роботи семінару та актуальністю впровадження нетрадиційних технік малювання в роботу з дітьми дошкільного віку.

Вихователь-методист КЗ ЗДО № 3 «Ромашка» Оксана Качан презентувала діяльність закладу з даного питання в теоретико-практичному блоці та ознайомила учасників семінару з системою роботи з педагогами, дітьми та батьками. Гостям було запропоновано переглянути відеозаписи занять в групах молодшого віку «Веселі парасольки» (вихователь Олена Осадча); середнього віку «Осінні диво-кольори» (вихователь Олена Савченко); старшого дошкільного віку «Картини осені» (вихователь Марина Лискова).

Учасники семінару-практикуму познайомились із досвідом роботи практичного психолога закладу Юлія Кравченко з теми «Арт-терапія в корекційно-розвитковій роботі з дітьми дошкільного віку» та відеопрезентацією дидактичного посібника «Прозорий мольберт «Чарівне скло», метою якого є тренування дрібної моторики рук, розвиток роботи двох півкуль головного мозку, творчої уяви, творчого мислення та виховання інтересу до малювання, самовираження дітей, що дає позитивні результати в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.

Практичний блок зустрічі було реалізовано шляхом проведення вихователем закладу Іриною Білокуровою майстер-класу «Фантазії барв», протягом якого учасники семінару-практикуму створювали чудові картини на зрубі дерева.

По завершенню учасники семінару-практикуму поділились враженнями, відзначили високий рівень проведених заходів та прийняли рекомендації.