Знання рятують життя

17 лют. 2023
Найважливіше сьогодні – максимально убезпечити наших дітей. Для цього кожен працює на своєму фронті. Щоб сформувати в учнів навички безпеки та самозахисту в закладах освіти створюють класи безпеки.

«Клас безпеки» – це всеукраїнський проект, мета якого вивчення правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту, ознайомлення з алгоритмом дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, формування в учнів навичок надання домедичної допомоги. Проект реалізує Міністерство освіти на виконання доручення прем’єр-міністра України щодо створення безпечних умов для учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану. Створення та функціонування класів безпеки сприятиме систематичній підготовці дітей та молоді з питань цивільного захисту, особистої безпеки, здорового способу життя та формування навичок самозахисту і рятування в умовах надзвичайних ситуацій.

В Гімназії № 15 відкрився перший у нашому місті клас безпеки, розрахований на школярів різного віку. Згідно рекомендацій клас розділений на кілька навчальних зон та обладнаний необхідними меблями, інтерактивною дошкою, навчальними макетами, муляжами вибухонебезпечних предметів, інвентарем для домедичної допомоги, пожежної безпеки. Тут діти зможуть і в теорії, і на практиці вивчати пожежну й мінну безпеки, цивільний захист, домедичну допомогу. В класі є зони для ігор і психологічного розвантаження.

До роботи у класах безпеки (з можливістю дистанційного доступу до занять) будуть залучатися педагогічні працівники, фахівці ДСНС, Нацполіції, медичні працівники, учасники бойових дій, фахівці з мінної безпеки тощо.

До слова, протягом 2023 року «Класи безпеки» заплановано відкрити в більшості закладів освіти області. У Новомосковську вони будуть у кожній школі.