МІСЬКИМ ОЛІМПІАДАМ БУТИ!

13 лист. 2020
Навчання обдарованих, талановитих дітей, їхня підготовка до професійної реалізації в самостійному житті — актуальне питання сьогодення. З огляду на це, основними завданнями сучасної освіти є розвиток інтелектуальних і творчих здібностей, природної обдарованості учнів, формування в них творчого потенціалу, креативного мислення, уміння самореалізуватися. Усебічний розвиток обдарувань учнів здійснюється не тільки в ході освітньої діяльності, а й під час проведення олімпіад, беручи участь в яких учні не тільки поглиблюють знання з предметів, а й мають можливість розвивати інтелект, ерудицію, вміння спілкуватися.

Багато років поспіль проведення учнівських олімпіад стало традиційним. Щороку обдаровані учні закладів освіти міста брали участь у всіх етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів і показували високі результати.

Але сьогодні ми живемо в нових реаліях, зумовлених пандемією СОVID-19. Наразі постійно обговорюється доцільність очного чи дистанційного навчання. Постало питання і про доцільність проведення у 2020/2021 навчальному році Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів.

Міністерство освіти і науки України  регламентувало це питання  наказом  № 1175 від 24.09.2020 року «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у 2020/2021 навчальному році», в якому зазначило умови та   терміни проведення інтелектуальних змагань.

На виконання наказу департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації № 453/0/212-20 від 27.10.2020 року «Про проведення І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2020/2021 навчальному році,   наказу управління освіти  № 171 від 07.10.2020 року «Про проведення І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2020/2021 навчальному році» у жовтні у закладах освіти міста відбувся І (шкільний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів,  у якому взяли участь 1027 учнів. Звісно, в учнів є бажання продовжити  випробування і на наступних етапах  інтелектуальних змагань.  На участь у ІІ (міському) етапі олімпіад заявлено 588 учнів.

Перед управлінням освіти та методичним кабінетом постав вибір: з одного боку, збереження життя та здоров'я учасників, членів журі й оргкомітетів є важливішим, аніж змагання та демонстрація досягнень. З іншого боку, олімпіади є важливою складовою освітнього процесу і за дотримання безпечних умов проведення вони цілком можуть відбутися. Тому формат проведення ІІ (міського) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад був обговорений із працівниками управління освіти, методичного кабінету, адміністрацією закладів освіти.  Враховуючи посилені протиепідеміологічні заходи, було прийняте рішення, що учні, заявлені для участі в ІІ  етапі Всеукраїнських  олімпіад з навчальних предметів, будуть   виконувати завдання безпосередньо в своєму закладі. З метою дотримання принципу академічної доброчесності та неупередженості, наказом управління освіти затверджений склад уповноважених осіб, відповідальних за проведення ІІ етапу олімпіад. Матеріали, необхідні для проведення олімпіад, вкладені в конверти та запечатані.

Так як олімпіади є одною із складових освітнього процесу та з метою запобігання перевантаження учнів, розпочинаються вони о 12.00. Також зменшений обсяг олімпіадних завдань, виконання яких розраховано на 2 години.

Бажаємо учням-учасникам ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів успіхів!