НАРОДОЗНАВСТВО – ПЕРША СТЕЖИНА ДОСВІДУ ДИТИНИ

8 жовт. 2021
08 жовтня 2021 року в нашому місті на базі закладу дошкільної освіти № 7 «Ластівка» відбувся міський семінар-практикум для вихователів-методистів та вихователів старшого дошкільного віку закладів дошкільної освіти, «Народознавство як джерело становлення особистості дошкільника крізь призму інноваційної діяльності». Колектив закладу ознайомив присутніх із системою роботи з даного питання.

Учасники заходу оглянули виставку інтерактивних дидактичних посібників «До народної криниці крізь призму інновацій».

В установчому блоці начальник відділу соціального захисту та дошкільної освіти Наталія Куга обґрунтувала тему семінару-практикуму: «Народознавство як джерело становлення особистості дошкільника крізь призму інноваційної діяльності», привернувши увагу учасників до необхідності гуманістичного підходу до процесу виховання дитини.

Виконуюча обов’язки директора закладу Аліна Лебідь ознайомила присутніх з актуальністю впровадження народознавства в роботу з дітьми дошкільного віку, висвітливши напрацьований досвід колективу «Народознавство – перша стежина досвіду дитини». Керівник розповіла про дієву студію «Самоосвіта», постійно-діючий семінар «Від джерел народних», педагогічні читання, методики ТРВЗ (круги Луллія»), кубик Блума, «Театр на фартусі», «Лабораторію народної медицини», метеомайданчик «Народний синоптик», галерею народних умільців, музей «Ляльки-мотанки», музей під відкритим небом «Українське подвір’я» тощо.

Відеоперегляд презентації «Щоб з джерела води напитись – звичаїв народу треба вчитись» був представлений вихователем-методистом Зоєю Апальковою. У запропонованому матеріалі було розкрито систему багаторічної роботи педагогів закладу щодо розширення знань дошкільників про свій народ, його історію, традиції, обереги та народні ремесла.

Присутні мали змогу доторкнутися до витоків сімейного виховання в українській родині, переглянувши авторське театралізоване дійство у світлиці закладу «Родина – криниця дитинства» (режисер Зоя Апалькова).

У практичному блоці семінару-практикуму учасників чекала зустріч з керівником гуртка «Гончарство» (гімназія № 4) Оленою Андрущенко, яка ознайомила слухачів з властивостями глини, методикою роботи з нею та надала вичерпні відповіді на чисельні запитання.

Емоційною складовою семінару-практикуму став майстер-клас, під час якого учасники складали власні обереги в «Лабораторії народної медицини».

По завершенню присутні семінарі-практикумі педагоги прийняли методичні рекомендації щодо вдосконалення роботи з дітьми по ознайомленню з народознавством та поділились враженнями, відзначивши високий рівень проведених заходів.