4 квіт. 2019
2 квітня 2019 року в ЗЗСО № 15 пройшла ІІ шкільна методична виставка-бієнале в рамках шкільного проекту «Творчий вчитель». Тема бієнале – 2019: «СОЦІАЛЬНІ ПРОЕКТИ В ДІЮ». Гасло: Кожен може змінити світ на краще!

Концепція педагогічної виставки:
-    виявлення ініціативних, творчо працюючих педагогічних працівників, які застосовують у своїй практиці сучасні наробки педагогічної спільноти, самостійно розробляють та розвивають нові педагогічні ідеї, методики, технології, окремі інноваційні методи, прийоми та форми роботи, моделі освітніх процесів, управлінської діяльності;
-    створення сприятливих умов для співпраці всіх учасників освітнього процесу, які розробляють та втілюють в життя проекти соціального спрямування;
-    вивчення та поширення кращих педагогічних практик та створення інформаційного банку методичних ідей;
-    визначення  шляхів розвитку професійної компетентності педагогів та ключових компетентностей учнів  в умовах Нової української школи.

Програма виставки поєднала різні напрями роботи педагогів.
Школа на деякий час перетворилась на  ефективний дискусійний і навчальний  майданчик . Вчителі закладів освіти міста побували на віртуальній екскурсії по туристичній Придніпровщині (підготувала вчитель географії Сисоєва Л.І.), відвідали віртуальні зали  картинної галереї «Епохи і стилі» (вчитель мистецтва та зарубіжної літератури Гаєва О.І.).  Вчитель математики Пагурець О.П. презентувала свою методичну знахідку «Флексагони та флексори», провівши майстер-клас з їх виготовлення та використання в освітньому процесі.  Гриценко Л.Г., вчитель основ здоров’я, та Дуб Т.В., вчитель початкових класів винесли на широкий загал проблему здоров’я українських школярів. Ці вчителі, спираючись на досвід  японських мам, що турбуються про своїх дітей і щодня готують їм  здорову їжу, зацікавили батьків і дітей  декількох класів закладу до впровадження здорового харчування в школі.

Всім відомо, що в Україні стартував рух, щодо сортування сміття, але не всі розуміють, що це не єдиний спосіб вирішення екологічних проблем. Як навчити українців жити без сміття і при  цьому отримати бонус для себе? Як за допомогою філіжанки кави та склянки води розбудити глобальне екологічне мислення школярів?  Про це йшлося на  презентації проекту «Життя в стилі ЕКО» вчителя природознавства Ругно О.В.

Жити  в злагоді з природою, вчитись знаходити якісну альтернативу живій ялинці, радіти всьому живому – про це проект вчителів початкових класів Лагутіної Л.М., Зінченко В.М. та асистента вчителя Полякової  Ю.В «Збережемо лісову красуню».

Важко сьогодні уявити що існують у нашому місті люди, які не мають уявлення толерантність та щиросердність чи не бажають, щоб їх діти відрізнялись від інших наявністю цих рис. Як виховувати  дітей в жорстоких реаліях сьогодення але прищепити їм любов до ближнього? Своїми наробками з цього питання поділилися вчителі початкових класів Судзіловська Т.В., Червоноштан Л.В. та Михайлова А.В.  Навчальні проекти «Виховання серцем» та «Людина починається з добра»  - це той місточок, який проклали вчителі між дитячими серцями.
    Проект вчителя 1-А класу НУШ Дубенко Т.А. вразив своїм креативом. «Дім, в якому ми живем» - назва проекту, але за нею відкривається цілий світ. Інтерактивна книжка, безліч навчального матеріалу і шалена вчительська та дитяча енергетика!
    Володіння англійською мовою – це вимога часу. А просвітницька робота з нагальних питань суспільства англійською мовою – це спільні здобутки вчителів Крайнюк В.В., Шибко А.А. і небайдужих учнів.
    Хімія – непроста наука. Але  в ЗЗСО №15 працює молоий і талановитий вчитель хімії Кабашна К.В., яка, орієнтуючись на потреби дітей, розвиває у них  творче мислення, спонукає поглянути на складну науку під кутом зору практичного застосування набутих на уроках знань у житті. Які хімічні елементи є в українському борщі?  Які скарби піратів Карибського моря можна відшукати на сторінках шкільного підручника?  Ці та інші питання покладені вчителем в основу декількох цікавих практичних учнівських проектів.
    Повноцінне життя неможливе без знання історії свого народу, свого міста,  своєї духовної та літературної спадщини. Надзвичайно цікаві проекти: «Історія однієї книги» (вчитель української мови та літератури Матрос М.Г.), «Роль народних традицій та обрядів у житті сучасних українців» (вчитель української мови та літератури Ємець В.В.), «Герої твого роману» (вчитель зарубіжної літератури Сатілова С.А.), «Україна в житті і творчості зарубіжних письменників» (вчитель зарубіжної літератури Данилюк Н.Г.), «Люби і знай свій рідний край» (вчитель історії Різниченко Н.Ф.) –спрямовані на розвиток естетичного та художнього смаку учнів, їх творчого мислення.
         Соціальна відповідальність підлітків, життя заради інших,  праця на допомогу ближньому – ці питання підняті психологом школи Міщенко О.С. протягом виховних годин у 7 класі закладу. Педагог пишається спільними з учнями та їх батьками наробками, участю своїх вихованців у великому соціальному проекті на рівні міста. Семикласники начолі зі своїм наставником не планують зупинятися на досягнутому, ставлять перед собою нові цілі й вже планують шляхи їх досягнення.
           Баюл М.М., Цапенко С.А., Орябінська Т.М., Безрукова Т.Г – корекційні педагоги закладу переконали кожного гостя виставки у важливості питання «Гармонійний розвиток  обох півкуль мозку». Цікаві вправи, наробки, ігри з використанням кольорових кульок та балансира захопили всіх присутніх.
      Рефлексійний блок виставки пройшов за методом Едварда де Боно «Шість капелюхів мислення». Тільки позитивні відгуки були залишені гостями бієнале. Колективне мислення учасників виставки підвело підсумки, але не поставило крапку в роботі закладу. Просто взято ще один щабель на шляху професійного зростання та вдосконалення педагогічної майстерності вчителів, які вже ставлять перед собою нові цілі та відпрацьовують алгоритми для їх успішного досягнення.