ТЕРПІННЯ – НАПОЛЕГЛИВІСТЬ – ТВОРЧІСТЬ – ПЕРЕМОГА

7 трав. 2019
Сучасний логопед – інтелігентна і всебічно розвинена людина. В своїй професійній сфері він майстер. Чи не тому, як маленькому диву, ми дивуємося і радіємо виправленню недоліків мови і позитивним змінам в житті вихованців? Що може сучасний логопед? Хто він такий?

По-перше, він вчитель, він педагог, який працює з дітьми, і, виправляючи їх мовленнєві недоліки сьогодні, робить великий внесок в їх завтрашній день, тому що піднімає мовленнєві можливості вихованців на більш високий комунікативний рівень, формує навички володіння правильним мовленням, яке дає перспективи цікавого і успішного життя.

Щоб вільно почуватися в сучасних умовах, вчитель-логопед повинен володіти інформаційно-комунікаційними технологіями і активно упроваджувати їх в освітній процес.

Саме таким педагогом є вчитель-логопед вищої кваліфікаційної категорії Зімовнова Ольга Єлисеївна, яка вже майже 30 років працює в різних закладах освіти міста Новомосковська. Вона має багаторічний досвід роботи з дітьми з порушеннями мовленнєвого розвитку. Ефективно володіє основами педагогіки, психології, різноманітними освітніми методиками і технологіями корекційного навчання. Активно їх використовує та поширює в професійному середовищі, застосовує оригінальні, нестандартні форми роботи з дітьми.

Безліч батьків висловлюють подяку Ользі Єлисеївні за перемогу над вадами мовлення дітей, надані знання, можливість отримувати задоволення від повноцінного спілкування.

Нещодавно в нашому місті проводився конкурс «Моє найкраще заняття, захід», в якому брали участь педагоги-дошкільники міста. Всі учасники підготували і провели заняття з дітьми з використанням мультимедійних технологій, продемонстрували свій високий професійний рівень. Їх уяві, винахідливості, фантазії не було меж.

Зімовнова Ольга Єлисеївна також брала участь у конкурсі та посіла призове І місце. Вона представила членам журі власно створені комп’ютерні ігрові презентації, які перетворюють заняття з дітьми в чудові казкові історії. Вони не тільки підвищують пізнавальну і мовленнєву активність дітей, а й забезпечують психологічний комфорт, створюють позитивний емоційний фон навчання, який підтримує активність і стимулює розвиток всіх вищих психічних функцій.

Протягом останніх років Ольга Єлисеївна працює над проблемним питанням «Використання комп’ютерних технологій в логопедичній практиці». Досвідом роботи з цього питання постійно ділиться з колегами і педагогами міста.

Так в 2018-2019 навчальному році на методичному об’єднанні вчителів-логопедів м. Новомосковська презентувала інтерактивні ігрові вправи, створені нею з допомогою хмарних сервісів мережі Інтернет, а саме сервісу Learningapps.org. Цим заохотила колег до створення подібних вправ, які урізноманітнюють роботу педагога, зацікавлюють дітей і підвищують ефективність корекційного навчання.

Світлана Юріївна Дудакова,
директор закладу дошкільної освіти № 4 «Росинка»